1415


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna. Určeno pro osvětu a misii.

Zobrazení příspěvku č. 69: #

Pavel P. Haná --- 11. 2. 2007
Bagr na Chrámové hoře

Izrael dál staví cestu na Chrámovou horu

Bagr na Chrámové hoře


Při sobotnímu svátku šábes byly přerušeny práce na nové přístupové rampě na úpatí Chrámové hory v Jeruzalémě. S nedělí ale opět pokračují. Stavební práce v blízkosti mešity Al-Aksá však vyvolávají protesty muslimského světa.

11.2. 2007 10:05
JERUZALÉM - V pátek a v sobotu proti stavbě v Jeruzalémě demonstrovali muslimští věřící. Při násilnostech bylo zraněno nejméně 20 lidí.

Obnovené stavební práce se prý prozatím obešly bez násilných incidentů. Přísná bezpečnostní opatření však stále nebyla odvolána: okolí Chrámové hory hlídá na 2000 policistů a přístup na ni mají pouze muslimové starší 45 let, ženy a držitelé izraelských dokladů totožnosti.

Při pátečních násilnostech házeli muslimští demonstranti kameny na policii; ta proti nim použila slzný plyn. V sobotu palestinští mladíci zasypali kameny autobus s kanadskými turisty. Při incidentech bylo zraněno nejméně dvacet lidí a policie zatkla 17 osob.

Izraelské stavební práce mají umožnit vybudování nové rampy vedoucí na Chrámovou horu. Část té původní se zřítila při sněhové bouři před třemi lety. Na Chrámové hoře se však mimo jiné nachází mešita Al-Aksá - po Mekce a Medíně třetí nejposvátnější místo islámu - a muslimové nevěří, že ji izraelští dělníci nepoškodí.
Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Audionahrávky promluv z pravoslavného chrámu v Jihlavě.

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz