1409


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna. Určeno pro osvětu a misii.

Zobrazení příspěvku č. 42: #

Administrátor --- 26. 12. 2006
Z tisku

Osobní cihlu zpěvačky Ally Pugačevové (vlastní rukou podepsanou) zazdili do zdi budovaného chrámu, který jako jediný v Rusku bude zasvěcen "Betlémským nemluvňátkům".

V kuzbaském městě Jurga je stavěn chrám, ve kterém se budou modlit za nenarozené děti, aby byl vykoupen hřích spáchaných potratů. Budovatelé jej nazývají "chrámem památky obětí potratů" nebo "dětským chrámem". Již téměř čtyři roky jej stavějí pouze ženy.

"Za svůj život jsem už viděl tolik kajících se matek, které prosily Boha za jediné - aby jim odpustil spáchaný potrat, že jsem pochopil: potřebujeme nutně chrám, kde se budou modlit za spásu těchto žen a za zabité děti," uvedl představený chrámu otec Konstantin.

credo.ru

-----------------------

Srážka přívrženců a odpůrců patriarchy Bartoloměje na Svaté Hoře Athos skončila 20. prosince hospitalizací sedmi mnichů.

Mniši z monastýru Esfygmen, který v r. 1965 přerušil společenství s konstantinopolským patriarchou, neuznávají patriarchu Bartoloměje kvůli jeho ekumenické politice. Patriarcha se doposavad marně pokouší odstranit toto mnišské bratrstvo z Athosu a již je ustanoveno pro tento monastýr nové bratrstvo, jehož příslušníci se právě pokoušeli nasilím uchvátit monastýrské zastupitelství v Kareje (správní ústředí Athosu). Čtyři příslušníci "starého bratrstva" a tři členové "bratrstva nového" byli zraněni. Lékař z nemocnice potvrdil mnohočetná zranění; nejvážněji utrpěl mnich Amvrosios ze "starého bratrstva", který má zlomeninu lebky a rány po celém těle.

Příšlušníky "nového bratrstva" nazývá patriarcha Bartoloměj "svými duchovními dětmi", uvádí se na webu monastýru Esfygmen.

Interfax religia
Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Audionahrávky promluv z pravoslavného chrámu v Jihlavě.

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz