1406


Ambon

Pravoslavný weblog a listárna. Určeno pro osvětu a misii.

Zobrazení příspěvku č. 17: #

Administrátor --- 10. 11. 2006
Zprávy ze světa

Dnes je každý čtvrtý pohřeb ve Francii konán kremací. Pracuje zde 120 krematorií, ač ještě před 30 lety jich bylo jen 7. V roce 1975 bylo ohněm spáleno 1 % zesnulých, 1998 - 15 % a nyní už 26 %. Nejvíce se praktikuje ve městech a na místech, kde žije více protestantů.

Tradice pálení lidských ostatků u protestantů pochází z r. 1898, i když představitelé této konfese většinou odmítají tuto praktiku. Římsko-katolická církev dovoluje kremaci od r. 1963. Jako dříve kategoricky odmítají pohřeb ohněm: pravoslavní, židé a muslimové.

Zemí, kde se kremace praktikuje nejvíce, je Japonsko - zde kremují 99,7 % zesnulých a pracuje zde 1665 krematorií.
(Credo.ru)

-------------

V Minsku zapálili satanisté pravoslavný chrám
31. října měli podle očividců satanisté nějaký svátek, nejdříve se shromáždili večer na hřbitově a později se odebrali ke chrámu. Policie potvrdila, že chrám byl zapálen žhářem.
(Credo.ru)

-------------

Dívku Mašu ze Sankt Petěrburgu, která žádá soudní cestou, aby byla zrušena výuka Darwinovy teorie na školách, pochopili a podpořili mj. muslimové. "Dnes více a více lidí chápe, že evoluční Darwinova teorie je čistá utopie. Je to hloupost, že člověk pochází z opice," uvedl známému internetovému muslimskému magazínu Islam.ru předseda rady starších muslimů Rais Nurimanov. "Darwinovo učení odsoudili i mnozí biologové. Lidé pocházejí od Adama, jehož z hlíny stvořil nejvyšší Alláh, a z Evy, která byla vytvořena z Adamova žebra."

Hlavním argumentem muslimských kritiků Darwina je harmonie okolního světa, která ukazuje, že svět vznikl nikoliv chaoticky, ale na základě určitého plánu. Tak složitý a současně funkční systém, jakým jsou živé organismy, nemůže být vytvořen jinak, než z Božího úmyslu
(Credo.ru)
Hlavní stránka Ambonu - standardní zobrazení všech příspěvků

Tematický přehled příspěvků Ambonu

Audionahrávky promluv z pravoslavného chrámu v Jihlavě.

Český pravoslavný web www.orthodoxia.cz